Anasayfa » DİRENİŞ ÇADIRI » 23 Mayıs grevi programı

23 Mayıs grevi programı

İstanbul

KESK İstanbul Şubeler Platformu 23 Mayıs grevi için İstanbul’daki programını açıkladı.

23 Mayıs günü KESK üyeleri İstanbul’da saat 12.30’da İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi önünde ve Sirkeci’de buluşacak.

Sirkeci ve Çapa’dan Beyazıt Meydanı’na yürünecek.

Devrimci Proletarya Çapa kolunda yer alacak.

Ankara

Sabah saatlerinde işyerleri önünde toplanacak olan Kamu işçileri işyerlerine grev pankartlarını asacak. KESK Ankara Şubeler Platformu 23 Mayıs Çarşamba günü saat 12.30’da Ziya Gökalp Caddesi’nde buluşarak burada bir eylem gerçekleştirecek.

İzmir

İzmir’de kamu işçileri saat 10.30’da Basmane Meydanı’nda buluşacak ve Konak’a yürüyecek.

Eskişehir

Eskişehir’de kamu işçileri saat 9.00’da Vardar İş Merkezi önüde buluşacak ve saat 10.00’da İstasyon Meydanı’na yürüyecek.

Bursa

Bursa’da kamu işçilerinin buluşma yeri Ünlü Cadde. Buradan Fomara Meydanı’na yürünecek.

Diyarbakır

Diyarbakır’da eylemciler dört ayrı koldan saat 13.00’da Dağkapı Meydanı’na yürüyecek. Eğitim-Sen’liler Ofis’te, Tüm Bel-Sen’liler Büyükşehir Belediyesi önünde, SES üyeleri Devlet Hastanesi önünde ve diğer sendikalarda Çift Kapı’da buluşacak.

Batman

Batman’da KESK’in binası önünde saat 9.00’da buluşulacak ve Cumhuriyet Meydanı’na yürünecek.

Mersin

Mersin’de saat 10.00’da İstasyon önünde buluşulacak. Buradan saat 11.00’da AKP Akdeniz İlçe Binası önüne yürünecek ve açıklama yapılacak. KESK yürüyüşüne Emek ve Demokrasi Platformunun yanı sıra 5 gündür grevde olan Mersin Soda Sanayi ve Kromsan İşçileri de kendi pankartları ile destek verecek.

Adana

Adana’da saat 9.30’da Merkez Endüstri Meslek Lisesi ve Motor Meslek Lisesi’nin E-5 yoluna bakan kapısı önünde çevre okullardan eğitim işçilerinin de katıldığı bir basın açıklaması yapılacak ve grev pankartı asılacak ardından yürüyüş başlayacak. Eğitim-Sen’liler saat 10.30’da Eğitim-Sen binası önünde buluşacak. Ardından İnönü Parkı’na yürünecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*