Anasayfa » GÜNÜN İÇİNDEN » 12 Mart’ta Gazi’deyiz

12 Mart’ta Gazi’deyiz

Gazi ve 1 Mayıs mahalleleri katliam ve direnişlerinin 15. yılındayız. 22 ölümüzün, Zeynep Poyraz‘larımızın, Hakan Çabuk‘larımızın kanları sıcak. Kanları sıcak ve Gazi, 1 Mayıs sokaklarından akmaya devam ediyor.

Gazi katliamının planlayıcılarından faşist devletin kontrgerilla şeflerinden tümgeneral Veli Küçük’ün Ergenekon davasından tutuklu yargılanması da durduramaz Gazi’nin kanını, yerini burjuvazinin işçi sınıfı ve emekçiler üzerindeki diktatörlüğünün farklı bir biçimi olan neoliberal burjuva demokrasisine bırakan faşist rejimin çözülmesi de.

Çünkü bugün bir takım faşist, darbeci, kontrgerillacı generaller işçi ve emekçilere, komünist ve devrimcilere, Kürt halkına, Alevilere karşı işledikleri korkunç suçlar, planladıkları, gerçekleştirdikleri kıyımlar nedeniyle değil, faşist rejimin sermayenin neoliberal birikimi önünde engel haline gelmesi nedeniyle yargılanmaktadır. Ve onları ucundan kıyısından yargılayanlar da, kana boğdukları işçiler ve emekçiler, Kürt halkı değil, işçi ve emekçileri neoliberal demokrasi altında daha ağır bir köleliğe bağlamak isteyen burjuvazidir. 1 Mayıs 1977, Çorum, Maraş, Sivas katliamlarının, 12 Eylül askeri faşist darbesi ve diktatörlüğünün, kirli savaşın, Ümraniye, F tipi, Gazi katliamların hepsinin altında sınıf imzası ve sorumluluğu olan burjuvazi…

Neoliberal burjuva demokrasisi Gazi’nin kanını ne silebilir, ne durdurabilir, ne unutturabilir. Daha “ince” akıtır sadece, daha çok sermayeye çevirir. Zeynep’in, Hakan’ın kanı madencinin kanına karışır ve akar daha nice kıyımlar boyu. Gazi katillerinden, Veli Küçüklerden, Yeşillerden, Ayhan Çarkınlardan, Hayri Kozakçıoğlu, Necdet Menzir, Mehmet Ağarlardan, hesap sorabilecek olan şimdi ayak değiştiren burjuvazi değil, militan sosyalist işçi sınıfı hareketidir. Çünkü gelmişi geçmişi, dünkü ve bugünkü sınıf egemenliğinin tüm biçimleriyle burjuvaziden gerçekten hesap soracak ve onu yıkacak olan sınıf işçi sınıfıdır.

Başı dik çıkılan antifaşist savaşların Gazisi, başı dik çıkılan sosyalist sınıf savaşlarında yaşayacak, katliamın hesabı sorulacaktır.

12 Mart’ta pankartlarımız, flamalarımızla, sınıf kinimizle Gazi’deyiz.

GAZİ ANMASI
12 Mart Cuma
Yürüyüş ve mezar anması
Toplanma yeri: Gazi eski karakol
Saat:10.30

1 MAYIS MAHALLESİ ANMASI
14 Mart Pazar
Yürüyüş ve basın açıklaması
Toplanma yeri: Cennet Düğün Salonu önü (1 Mayıs mah.)
Saat: 14.00

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*